четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: протест

Македонците од Торонто утре на протест против тиранската платформа

Здружение на Македонци од Торонто закажа собир во протест против тиранската платформа за недела, 2 април. Собирот, според поканата,...

ТВ Нова со протест пред канцеларијата на СЈО

Телевизија Нова и денеска го продолжува едночасовниот протест, во знак за револт за прогонот на сопственикот Сеад Кочан. Во овие моменти...

Стоилковски: СЈО сакаат да ги „превоспитаат“ медиумите кои не им се блиски на СДСМ

ТВ НОВА и денеска со протест пред канцеларијата на СЈО. Со денови вработените од телевизијата протестираат против притисокот што СЈО...

„За заедничка Македонија“ повикува на голем народен собир во четврток (видео)

Претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа!, најавуваат од Граѓанската иницијатива...

Граѓаните со порака до пратениците на СДСМ: Откажете се и не гласајте за Тиранската платформа

Илјадници граѓани, по 30 пат излегоа на улиците во македонската престолнина, и громогласно порачаа дека не се за бинационална држава...

НЕВИДЕНА ЕНЕРГИЈА: Над 250.000 граѓани низ цела Македонија застанаа во одбрана на државата (ВИДЕО)

Над 80 илјади луѓе излегоа на улиците само во Скопје, а вкупно над 250.000 илјади луѓе низ 43 места во цела држава. Во Скопје вриеше како во...

Светските и медиумите од соседството со голем интерес ги проследија вчерашните протести во Македонија/ФОТО

Вчера повеќе од 80.000 илјади граѓани излегоа на улиците на Скопје, а повеќе од 250.000 илјади низ целата држава, да кажат НЕ на Тиранската...

„Miami Herald“: Десетици илјади граѓани на протестите во Македонија

Американскиот весник „Miami Herald“ известуваше за вечерашниот, најмасовен протест досега на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“,...

Над 100.000 граѓани во Скопје, врие како во кошница, преполни улиците од Градска Болница до Палома Бјанка!!! (СНИМКА ОД ДРОН)

Цело Скопје вечерва се крена на нозе за заштита на унитарниот карактер на Македонија, давајќи поддршка на граѓанската иницијатива...

ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА НА НОЗЕ: Најгласно и најмасовно до сега протести на 43 локации!

Овде, во Македонија, има куќен ред кој мора да се почитува. Друг избор и друга држава, ние немаме. Ова е распоредот за денеска, ден 23, порачуваат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.