вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: протест

Граничниот премин Евзони ќе биде затворен најмалку до 18 часот

Грчките земјоделци ќе го блокираат граничниот премин Евзони најмалку до 18 часот попладне. Ова го јавија повеќе грчки медиуми повикувајќи...

Пет лица се ранети во близина на протестот против Трамп во Сиетл

Пет лица се ранети во Сиетл во близина на местото, каде се одржа протест против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп. Двајца...

Протест на студентите во Орегон по изборот на Трамп

По објавувањего на резултатите од гласањето и сознанието  дека Доналд Трамп е избран за нов американски претседател, во неколку градови...

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“, побараа почитување на белиот мантил

Лекарите од Градската општа болница „8 Септември“ денеска протестираа пред болницата за да изразат револт од инцидентот кој се случи...

Протест на вработени во грчки телевизии

Новинари, техничари и други вработени во грчките телевизии денеска четири часа ќе запрат со работа и ќе одржат протест пред Парламентот,...

Околу 10.000 луѓе протестираа во Сиднеј против законите со кои се ограничува ноќниот живот

Околу 10.000 луѓе протестираа денеска во центарот на Сиднеј против законите кои на клиентите им забрануваат влез во пабови или барови...

Десетици илјади жени во Полска протестираат поради плановите за забрана на абортусот

Десетици илјади жени се вклучија денеска во Полска на масовен протест, наречен „Црниот понеделник“, поради владините планови за...

Втор ден протест на учениците Македонци од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“

Втор ден учениците Македонци од тетовската гимназија „Кирил Пејчиновиќ“ заедно со нивните родители и професори протестираа на градскиот...

Протест во Мексико Сити против истополовите бракови

Околу 215.000 луѓе денеска протестираа во Мексико Сити против легализација на истополовите бракови, што ја предложи мексиканскиот претседател...

Протест на илјадници лекари и здравствени работници во Варшава

Илјадници лекари, медицински сестри и здравствени работици протестираа денеска во Варшава со барање да се зголеми буџетот за здравство. –...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.