четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: ракета

Трамп: Севернокорејските ракетни проби се закана за светот

Претседателот на САД Доналд Трамп ги осуди како закана за светот ракетните тестирања спроведени од Северна Кореја, – Овие тестови...

Северна Кореја повторно истрела балистичка ракета

Пентагон изјави дека пресретнал истрелување на балистичка ракета од Северна Кореја. – Можам да потврдам дека ние пресретнавме истрелување...

„Спејс икс“ првпат во историјата лансираше веќе рециклирана ракета

Насмевката на лицето на Илон Маск, директорот на „Спејс икс“, зборуваше повеќе отколку илјадници искажани зборови. По повеќегодишна...

„Спејс икс“ ќе ја лансира првата рециклирана ракета

Американската компанија „Спејс икс“ вечерва ќе ја лансира во вселената својата прва рециклирана ракета. При лансирањето, за постигнување...

Северна Кореја: Ново неуспешно тестирање ракета

Северна Кореја изврши денеска уште едно тестирање на ракета, но тоа било неуспешно бидејќи ракетата експлодирала неколку секунди по...

Северна Кореја испука неколку балистички ракети, соопшти јужнокорејското МО

Јужнокорејското Министерство за одбрана соопшти дека Северна Кореја денеска испукала „неидентификувани проектили“ во води источно...

Индиска ракета-носител изведе во орбитата рекордни 104 сателити

Индиската ракета-носител „Полар“ денеска изведе во орбитата рекордни 104 сателити, јави ТАСС. Ракетата беше истрелана од космодромот...

Ким Џонг-ун: Северна Кореја е во финалната фаза пред тестирање на меѓуконтинентална балистичка ракета

Северна Кореја е во финална фаза пред тестирањето на меѓуконтинентална балистичка ракета, изјави денеска севернокорејскиот лидер...

САД: Северна Кореја со нов неуспешен обид за истрелување ракета од среден дострел

Стратешката Команда на вооружените сили на САД соопшти дека синоќа бил извршен неуспешен обид за истрелување ракета на територијата...

Американската војска регистрирала неуспешно лансирање севернокорејска ракета

Американската војска детектирала неуспешно лансирање севернокорејска балистичка ракета во близина на градот Кусонг, на северозапад...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.