вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: ракометари

Претседателот Иванов ги прими младите ракометни репрезентативци на Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ги прими членовите на младата македонска ракометна репрезентација кои...

Европските шампиони пристигнаа во Скопје

Ракометарите на Вардар кои во неделата го освоија трофејот во Лигата на шампионите пред малку слетаа на скопскиот аеродром. Европските...

Пречек за ракометарите на шампионот Вардар

Градот Скопје денеска на плоштадот „Македонија“ организира пречек на ракометарите на ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула...

Македонските ракометари подобри од Исланд

Македонската ракометна репрезентација забележа победа над Исланд во првиот од двата дуели во квалификациите за Европското првенство...

Македонските ракометари ги почнаа подготовките за дуелите со Исланд

Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска ги почна подготовките за претстојните квалификациски дуели против Исланд...

Груевски: Честитки за успешниот старт и првата победа на ракометарите!

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, преку својот Фејсбук профил ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација,...

МОК обезбеди 40.000 долари поддршка за ракометарите

Македонскиот олимписки комитет обезбеди поддршка од 40.000 долари за Ракометната репрезентација на Македонија. Имено, за настапот...

Прв пораз на ракометарите на Вардар оваа сезона

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар го претрпеа првиот пораз оваа сезона откако синоќа на гостувањето загубија од ППД Загреб...

Рио 2016: Ракометарите на Германија подобри од Полска во малото финале

Репрезентацијата на Германија го освои бронзениот медал на олимпискиот ракометен турнир во машка конкуренција. Германците попладнево...

Младите македонски ракометари одиграа нерешено со Хрватска

Младата ракометна репрезентација на Македонија одигра нерешено во вториот контролен, пријателски меч против соодветната селекција...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.