петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: рама

Димитриев до Рама: И без вашето мешање ќе изнајдеме решенија

Македонскиот премиер Емил Димитриев денеска му напиша писмо на албанскиот премиер Еди Рама во кое наведува дека постојаното мешање во...

Рама: Косово е најголемиот проблем во односите меѓу Албанија и Србија

Албанскиот премиер Еди Рама односите меѓу Албанија и Србија ги оцени како добри, но потенцира дека најголем проблем меѓу Тирана и...

Рама: Албанија е посветена на борбата против екстремизмот и тероризмот

Албанскиот премиер Еди Рама на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган и на премиерот Бинали Јилдирим лично им изрази длабоко сочувство...

Рама: До крајот на годинава во Албанија ќе пристигнат уште 1.900 муџахедини

Од 2013 година, па досега, во Албанија пристигнале вкупно 1.001 муџхедин, а до крајот на годинава се очекува да пристигнат уште 1.900, јави дописникот...

Рама: Со Вучиќ имам добар однос, без тоа нема напредок

Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека има добри односи со премиерот на Србија Александар Вучиќ, оценувајќи дека без таков однос...

Рама: Албанија нема да крева ѕидови, но нема ни да ги отвори границите

Засега нема показатели дека по затворањето на балканската бегалска рута, мигрантите од Грција би можеле да се упатат кон Албанија, изјави...

Рама: Албанија нема да стане нова маршрута за мигрантите

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека државата нема да стане нова маршрута за мигрантите кои одат кон Западна Европа. – Ние ниту...

Рама се извини за инцидентот со фудбалерите, но Вучиќ не патува во Елбасан

Српскиот премиер Александар Вучиќ одлучи да не патува во Албанија за да присуствува на вечерашниот фудбалски натпревар меѓу албанската...

Рама порача Тачи да не доаѓа во Елбасан

Премиерот на Албанија Еди Рама му порача на заменикот косовски премиер Хашим Тачи да не доаѓа на натпреварот меѓу Албанија и Србија,...

Рама и Вучиќ се заложија за подобрување на меѓусебните односи

Премиерот на Албанија и на Србија, Еди Рама и Александар Вучиќ на денешната средба во Тирана се согласија дека меѓусебните разлики треба...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.