четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: рамковен договор

Османи: Неопходен е македонско-албански дијалог за овие прашања

Многу прашања бараат и двотретинско мнозинство, што значи вклучување и на Македонците двете партии и на албанските две партии. Затоа...

Османи: Од рамковниот договор остана уште прашањето за јазикот

Континуирано ги зборуваме истите прашања. Секогаш викаме дека рамковниот договор е решението за Република Македонија. Тоа е мировен...

Србов: Кантонизација ќе води кон физичка поделба на Македонија

Што може да значи тоа надградување на рамковниот договор? Тоа може само да значи федерализација или кантонизација на Р. Македонија,...

Киров: Заев отвора Пандорина кутија

„Ова што денеска го изјави лидерот на најголемата опозициска партија СДСМ од, нагласувам, македонскиот електорат, е многу опасна затоа...

Османи: Новиот мандат ќе стави крај на отворените прашања со Рамковниот договор

Се работи за една комбинација на искуство и енергија, значи еден мал процент континуитет поради одржување на политичката конзистентност...

Конференција „Рамковни договори за партнерство со Европската комисија“

Дискусија за прашањата поврзани со општиот развој на граѓанското општество во Западен Балкан и Турција и препораки за понатамошни...

Одбележана 15-годишнината од Охридскиот рамковен договор

Во организација на Секретаријатот за спроведување на Охридскиот рамковен договор при Владата на Македонија денеска на Попова Шапка...

Конференција за 15 години од Охридскиот рамковен договор

По повод 15-годишнината од потпишувањето на договорот, Секретаријатот за спроведување на Охридскиот рамковен договор утре на Попова...

Средба Хан-Тачи во Брисел: Еврокомесарот бара да се почитуваат роковите од политичкиот договор, а ДПА – нов Рамковен договор

На барање на еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан, денеска во зградата на Европската комисија во Брисел се одржа средба...

Груевски:Да го исполнуваме Рамковниот договор, но да не ја заборавиме човечката димензија

Луѓе сме пред се. Да не го забораваме тоа. Ова не значи дека не треба да го исполнуваме Рамковниот договор. Треба. Но, да не ја заборавиме...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.