вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: реформи

ЕК почнува со постапка против Полска

Европската комисија почнува со постапка против Полска поради двата контроверзни закони за реформи на судскиот систем, изјави потпретседателот...

Ставридис: Македонија треба да биде следна држава во НАТО

Поранешниот командант на Северноатлантската алијанса, генералот Џејмс Ставридис, во изјава за Гласот на Америка истакна дека Македонија...

Хојт Брајан Ји: Да се озвоможи формирање влада и продолжување на реформите

Да се овозможи формирање влада со нова владина програма за да тргнат реформите, да се одвива бизнисот, редовно да се земаат плати. Ова...

„Фокус“: Сиромашните плаќаат за реформите во Грција

Тежината од реформите во Грција паѓа врз плеќите на сиромашните, пишува германското списание „Фокус“. Поддржувачите на Ципрас се...

Реформите на Македонскиот катастар претставени на конференција на Светска Банка во САД

Директорот на Агенцијата за Катастар на недвижности Славче Трпески учествуваше на конференцијата на агенции за земјишна политика...

Со 54 гласа за и осум против, Комитетот за надворешни работи на ЕП ја усвои Резолуцијата за Македонија

Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за...

Психологијата на реформите

По две години од доследната имплементација на Реформската агенда, станува кристално јасно дека ништо од најавуваното не се оствари Кога...

Брегзит покажува дека ЕУ има потреба од реформи

Полскиот премиер Беата Шидло изјави дека одлуката на Велика Британија да ја напушти ЕУ е јасен сигнал дека Унијата има потреба од реформи. Таа...

Се анализира состојбата во пензискиот систем, се најавуваат измени

Министерството за труд и социјална политика во соработка со Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување...

Светска банка бара реформи на финасиите во западен Балкан

Земјите од западен Балкан треба да извршат ребаланс на своите финасиски сектори, со цел да обебзедат долгорочен економски раст на регионот,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.