понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: русија

Русија се обидела да ја шпинионира кампањата на Макрон

Агенти од руските разузнавачки служби на почетокот на годината се обиделе да ја шпионираат изборната кампања на францускиот претседател...

Песков: Предложените нови санкции се непријателски акт

Предложените нови санкции кон Русија се исклучителен непријателски акт и тажна вест за руско-американските односи и нивниот понатамошен...

40% Руси не веруваат дека глобалното затоплување е реално

Речиси 40 отсто од Русите сметаат дека глобалното затоплување е измислица и предмет на шпекулации, покажува анкета на државната социолошка...

Русија со снакциите изгубила 50 милијарди долари

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија со снакциите изгубила 50 милијарди долари, додека оние кои и ги воведоа загубиле...

Руско МНР: Провокација е написот на Гардијан дека Русија се меша во внатрешната политика на Македонија

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека „наводите на Мрежата за известување за организиран криминал и корупција за...

Русија се закани со одмазднички мерки по пристапувањето на Црна Гора во НАТО

Откако Црна Гора стана 29-та членка на НАТО, Русија се закани со одмазднички мерки. – Во светлината на непријателскиот курс, избран...

Русија бара начини да го легализира биткоинот

Русија бара начини за да може да го легализира биткоинот, рече гувернерот на централната банка на таа земја, Елвира Набиулина. Сепак,...

Дутерте повторно болно ја боцка САД

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, ја започна официјалната посета на Русија. Иако дипломатските врски се воспоставени пред...

Советник на Трамп: Нема олеснување на санкциите за Русија

САД нема да ги олеснат санкциите против Русија поради конфликтот во Украина, изјави Гери Кон, економски советник на американскиот претседател...

Зошто на Москва и требаат талибанците?

Пред 30 години Американците ги вооружуваа муџахедините да се борат против Советите, денес, тврдат некои извори, Русите ги вооружуваат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.