вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: русија

Русија го порамни долгот на СССР кон Македонија од 60,6 милиони долари

Русија го порамни долгот на поранешниот СССР кон Македонија во износ од 60,6 милиони долари, јави ТАСС. Руското Министерство за финансии...

„Фолксваген“ влегува во Русија со помош на Путин?!

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека е подготвен да му помогне на германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ да ја развие...

Нема ограничување на рокот за бесплатна приватизација на недвижностите во Русија

Руската Влада ќе се откаже од ограничувањето на рокот за бесплатна приватизација на станбените недвижности, најави на својот Фејсбук...

Гевгелиската „Вори“ освои злато за „Најдобар производ“ на саемот во Москва

Компанијата „Вори“ од Гевгелија го освои златниот медал во категоријата „Најдобар производ“ на најголемиот саем за широка потрошувачка...

Путин со понуда до Фолксваген која тешко се одбива

Рускиот претседател Владимир Путин истакна дека е подготвен да му помогне на германскиот автомобилски гигант да го развие својот бизнис...

САД создаваат рускојазичен глобален тв-канал

Два американски медиума финансирани од американската Влада создаваат глобална телевизиска мрежа на руски јазик како алтернатива...

Деведесетгодишна Русинка врши четири операции неделно

Аља Илинична од рускиот град Рјазањ има 89 години и официјално е најстариот хирург на светот. И по повеќе од 10.000 операции, оваа...

Русија го одобри договорот со Турција за гасоводот „Турски поток“

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот потпиша закон за ратификување на договорот со Турција за гасоводот „Турски поток“. Документот...

На Русите им се случува незамислива главоболка со рубљата

Руските власти се одлучија на чекор кој пред една година беше незамислив, да го спречат преголемото јакнење на рубљата. Во јануари...

„Уништувачи на митови” ЕУ основа „Министерство за вистина”, единствена цел: Да се спречи Путин

ЕУ како една од своите најголеми закани ја идентификуваше поплавата од дезинформации чија главна цел е „напад на европските вредности”....
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.