вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: русија

Руската економија го забрза растот

Руското стопанство во првиот квартал од оваа година го забрза растот започнат кон крајот на 2016 година, по две години рецесија, покажуваат...

Доналд Трамп: Истрагата за врските со Русија и нанесуваат штета на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека одлуката да се именува специјален советник, за да ја надгледува истрагата за руското...

Стејт департмент за Балканот: Русија го продлабочува влијанието

Високиот официјален претставник на американскиот Стејт департмент, Хојт Брајан Ји предупреди дека Русија ги продлабочува напорите...

Трамп се надева на брзо завршување на истрагата за Русија

Претседателот на САД, Доналд Трамп изрази надеж дека по назначувањето на специјален обвинител, истрагата за евентуален договор меѓу...

Москва не верува на солзи

Да се забележува значи да се страда, рекол Аристотел. На човештвото нема напредок додека туѓо страдање не не здоболи како нашето сопствено....

„Турски поток“ ќе ги засили руско-турските односи

Изградбата на гасоводот „Турски поток“ ќе придонесе за засилување на руско-турските односи и ќе ги зајакне позициите на двете земји,...

Санкциите не ја погодуваат руската нафтена индустрија

Економските санкции кои САД и ЕУ ги воведоа на Русија во 2014 година немаат видлив ефект по руската нафтена индустрија. Од нив најтешко...

Путин: Нема сила што е способна да ја пороби Русија

Нема сила што е способна да ја пороби Русија, истакна рускиот претседател Владимир Путин при говорот на Црвениот плоштад во Москва,...

Новиот руски патнички авион МС-21 се подготвува за лет

Новиот руски патнички авион МС-21 излезе од прозводната лената на фабриката „Иркут“ и се подготвува за лет. Како што јавија руските...

Русија е отпорна на санкциите

Одржувањето на санкциите на западните земји против Москва нема негативно да влијаат на руското стопанство. Русија се прилагоди на...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.