понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: русија

САД нема да ги укинат санкциите против Русија, но не планираат да воведат нови

Шефови на Комисија за надворешни работи при Сенатот на САД донеле одлука санкциите против Русија да не се укинуваат во блиска иднина,...

Русија бара да биде прекинат надворешниот притисок врз Македонија

Русија повикува да биде прекинат надворешниот притисок врз Македонија и да им се овозможи на одговорните политички сили во републиката...

Новиот гасовод ќе го зголеми уделот на Русија на европскиот пазар

Новиот гасовод што ќе доставува гас од руските арктички полиња до Германија ќе го зголеми уделот на Русија на европскиот пазар на гас...

Хит во Русија: Пивска јога

Марина Вовченко од Москва е инструкторка по јога и води група од 25 луѓе, коишто го обожаваат нејзиниот уникатен метод – „пивска...

Рубљата го направи руското земјоделство попрофитабилно

Западните санкции и падот на вредноста на рубљата го направија руското земјоделство исклучително профитабилно, па Русија моментално...

Иванов одликуван со наградата „Неговата Светост Патријарх Московски и на цела Русија Алексеј Втори“

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов е одликуван со наградата „Неговата Светост Патријарх Московски и на цела Русија...

Турција со одлуката за лимит на увозот на земјоделските производи од Русија, и „заби нож во грб” на Русија

Турција со одлуката за ограничување на увозот на земјоделските производи од Русија, вклучувајќи ја пченицата, „заби нож во грб” на...

Зошто Русија ја продала Алјаска?

Во 1867 година Русија на САД ја продала територијата на Алјаска за симболични 7,2 милиони долари. Само во текот на првите 50 години од владеењето...

Теророт во Русија и Западот: Потреба за сочувство

Светлата во Европа останаа темни за трагедијата во Санкт Петербург. Тоа не беше ниту во ред, ниту пак мудро. Без разлика што некој би...

Фалон: Администрацијата на Трамп го менува односот кон Русија

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп го менува односот кон Русија и на Москва веќе гледа како на соперник,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.