вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: русија

Русија стави вето на предлог резолуција на ОН за осуда на Северна Кореја

Русија стави вето на предлог резолуција, поднесена вчера од САД во Советот за безбедност на ОН, со која се осудува последното ракетно...

„Сбербанк“ е најскап руски бренд

„Сбербанк“ стана најскап руски бренд. Нејзината вредност во однос на минатата година е поголема за 23 отсто и сега изнесува околу 570...

Арктикот ќе стане туристичко место

Арктичкиот регион има големи потенцијали не само од гледна точка на искористување на природни ресусри, туку и од развој на туризмот....

Русија нема да учествува на годинешнава Песна на Евровизија во Киев

Рускиот телевизиски Канал 1 соопшти дека нема да врши пренос на фестивалот за Песна на Евровизија, што идниот несец се одржува во Киев,...

Русија ќе и одобри заем на Белорусија

Русија разгледува одобрување на меѓудржавниот заем за Белорусија во износ од милијарда долари, изјави рускиот министер за финансии...

Путин: Одлуката за доделување руско државјанство може да не важи за луѓе од ИД

Одлуката за доделување руско државјанство може да не важи за лица, кои членуваат во групацијата Исламска држава, изјави рускиот претседател...

Новак: Русија може да го намали производството на нафта

Рускиот министер за енергетика Александар Новак најави дека наскоро ќе започне консултации со руските нафтени компании, околу спроведувањето...

Белорусија склучила договор си Русија за кредит во висина од една милијарда долари

Белорусија планира да земе заем од Русија од околу една милијарда долари, изјави белорускиот вицепремиер Владимир Семашко, јави ТАСС. –...

Руско МНР: Русија и Турција ги сметаат преговорите за единствен начин да се реши кризата во Сирија

Министрите за надворешни работи на Русија и Турција, Сергеј Лавров и Мевлут Чавушоглу сметаат дека преговарачкиот процес е безалтернативен...

Германската енергетска индустрија бара укинување на санкциите кон Русија

Санкциите воведени од страна на Европската Унија врз Русија за нејзината улога во кризата во Украина предизвикуваат значителна...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.