сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: сад

Ќе ги урне ли Турција мостовите со САД?

По приемот во Белата куќа на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган од страна на американскиот претседател Доналд Трамп на 16 мај,...

Колку германската разузнавачка служба е поврзана за разузнавачките служби во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп проследи на Русија документ од една странска разузнавачка служба, наведе Дојче веле и постави...

Ребусот со воената база на САД во Суда на островот Крит

За Грција базата на САД во заливот Суда на островот Крит е еден многу важен геополитички момент. За среќа, грчките политичари созреаја...

Дутерте повторно болно ја боцка САД

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, ја започна официјалната посета на Русија. Иако дипломатските врски се воспоставени пред...

Советник на Трамп: Нема олеснување на санкциите за Русија

САД нема да ги олеснат санкциите против Русија поради конфликтот во Украина, изјави Гери Кон, економски советник на американскиот претседател...

ОН предупреди дека американските буџетски кратења ќе попречат во изведувањето мисии

Планираното, од американската влада, драстично намалување на буџетот, се заканува да ја остави ОН неспособна да ги реализира основните...

Туск: ЕУ и САД имаат несогласувања во однос на Русија

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск по средбата со американскиот претседател, Доналд Трамп изјави дека не е сосема уверен...

Американските претседатели и нивниот однос кон ФБИ

Американскиот претседател Доналд Трамп го смени директорот на ФБИ Џејмс Коми. Постапката е груба, но тоа не е преседан во американската...

Каде во пракса исчезнаа работните места во американската индустрија

За две децении – од 1979 до 1999 година – бројот на работните места во индустриското производство во САД се намали од 19 на 17 милиони. А во...

Матис: САД не се обидуваат да интенвенираат во војната во Сирија, но ќе ги заштитуваат своите војници

САД не се обидуваат да ја зајакнуваат воената улога во сирискиот конфликт, но ќе ги заштитуваат своите војници, доколку тие се загрозени,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.