сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: сад

Доналд Трамп: Истрагата за врските со Русија и нанесуваат штета на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека одлуката да се именува специјален советник, за да ја надгледува истрагата за руското...

САД предупредија во ОН на опасност настаните во Венецуела да се развијат по сириското сценарио

САД ги предупредија ОН дека постои опасност политичката криза во Венецуела да прерасне во конфликт, сличен на оној во Сирија или во...

Стејт департмент за Балканот: Русија го продлабочува влијанието

Високиот официјален претставник на американскиот Стејт департмент, Хојт Брајан Ји предупреди дека Русија ги продлабочува напорите...

Деветмина повредени во судири пред Амбасадата на Турција во САД

Најмалку девет лица се повредени, од кои две потешко, во судири меѓу приврзаници и противници на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган...

САД подготвени за дијалог со Северна Кореја

САД се подготвени за дијалог со Северна Кореја, но само доколку Пјонгјанг ги прекине сите ракетни и нуклеарни тестирања, изјави синоќа...

Москва не верува на солзи

Да се забележува значи да се страда, рекол Аристотел. На човештвото нема напредок додека туѓо страдање не не здоболи како нашето сопствено....

Конгресмени во Скопје ќе проверуваат како работеле УСАИД, а Соросовите медиуми во кампања за креирање магла

Соочени со обвинувања од страна на американски конгресмени, угледни аналитички организации и истражувачката мрежа Џудишал Воч, за...

Во САД првпат сите трошоци достапни на вебсајт

Американското Министерство за финансии денеска ја промовираше новата верзија на веб страницата, која првпат овозможува јавно следење...

Конгресна делегација ќе ја ревидира политиката на Обама на Балканот

Делегација на американскиот Конгрес, предводена од републиканецот, Боб Гудлат замина во „итна мисија“ во регионот со растечки тензии,...

Трамп: Односите на САД и Австралија се „одлично пријателство“

Американскиот претседател Доналд Трамп во Њујорк разговараше со премиерот на Австралија, Малколм Турнбул и билатералните односи...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.