недела, 21 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: сад

Републиканците го изгласаа новиот закон за здравство во конгресот на САД

Во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес вечерва е изгласан  Законот за здравство, што беше предложен од републиканците. Гласањето...

ЕК одби да ги врати визите за граѓаните на САД и Канада

Европската комисија денеска одби да се сообрази со резолуцијата на Европскиот Парламент, со која беше повикана да издаде препорака...

САД нема да ги укинат санкциите против Русија, но не планираат да воведат нови

Шефови на Комисија за надворешни работи при Сенатот на САД донеле одлука санкциите против Русија да не се укинуваат во блиска иднина,...

Трамп потпиша указ со кој бара разгледување на трговските договори со учество на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ, со кој бара од Министерството за трговија и од Здружението на трговските претставници...

ЕУ, САД, ОБСЕ и НАТО ги осудија инцидентите во Собранието

Шефовите на Делегацијата на ЕУ, Амбасадата на САД, Мисијата на ОБСЕ и Канцеларијата за врски на НАТО во Скопје, во заедничка изјава најостро...

Сеул одби да го плати американскиот противракетен штит

Сеул ја отфрли денеска можноста да плати за распоредувањето на скапиот американски противракетен штит на неговата територија, што...

САД, Канада и Мексико се договориле за брзи повторни преговори за НАФТА

Американскиот претседател Доналд Трамп во денешните телефонските разговори со мексиканскиот претседател Енрике Пеља Нието и премиерот...

Северна Кореја: На целосна војна со САД одговараме со нуклеарна војна

Мисијата на Северна Кореја при Обединетите нации соопшти дека Пјонгјанг на целосна војна со САД ќе реагира со нуклеарна војна. Северна...

Истрага за Македонија: Сенаторот Ли побара Трамп да го скрши бирократскиот отпор во Стејт Департментот

Американскиот сенатор Мајк Ли го повика државниот секретар на САД Рекс Тилерсон темелно да го реформира Стејт Департментот и да ја...

АРМ: Продолжува соработката со Вооружените сили на САД

Соработката на АРМ со Армијата на Вооружените сили (ВС) на САД за Европа продолжува во повеќе облици на активности од доменот на обуката,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.