четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: сад

Пораст на продажбата на недвижнини во САД

Продажбата на станбените недвижнини во САД е зголемена во март повеќе од очекувањата и тоа најмногу од февруари 2007 година. Продажбата...

Приоритетот на администрацијата на Трамп е зголемување на растот преку намалени даноци

Приоритетот на администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп е зголемување на растот на САД преку намалени даноци и реорганизирање...

Дојче банк ќе плати 150 милиони долари казна во САД

Американската Фед нареди на германскиот банкарски гигант Дојче банка, да плати 150 милиони долари казна поради лошата пракса во девизното...

Трамп: Силна Европа е важна за САД

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој претходно ја поздрави одлуката на Велика Британија да излезе од Европска унија, синоќа...

САД размислуваат да го вратат Пјонгјанг на листата на терористички земји

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека САД ги разгледуваат сите можности како да извршат притисок врз Северна...

Уште една земја порачува: „Не ви даваме работа“!

Нов Зеланд воведува построги услови за квалификуваните странски работници во обид да ја контролира имиграцијата која е на највисокот...

Рекордно зголемување на барањата за азил во Мексико по изборот на Трамп за претседател

Бројот на луѓето кои поднеле барање за азил во Мексико се зголемил за над 150 проценти, откако Доналд Трамп беше избран за претседател...

Пенс: САД ќе одговорат на поразителен начин доколку Пјонгјанг употреби нуклеарно оружје

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ја предупреди денеска Северна Кореја да не ја става на искушение решителноста на Вооружените...

Ризикот од трговската војна е намален

Кина конечно го стигна остатокот од Азија со завршувањето на трговската рецесија, рече Рејмонд Јенг од банкарската групација „Австралија...

Што се случува со американските знамиња на Месечината?

Фотографиите на НАСА од Месечината направени во 2012, покажуваат дека барем пет од шесте американски знамиња и натаму стојат исправено,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.