вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: сад

Претставување на високото образование во САД

Во организација на Амбасадата на САД во Македонија, во соработка со EducationUSA Mакедонија, денеска во Меѓународното училиште НОВА, претставници...

Американската економија расте над проценките

Американската економија во четвртиот квартал од 2016 година порасна за поголема стапка од првичните проценки, соопшти Министерството...

Атина гради „мостови“ со администрацијата на Трамп

Октомври 2016, во еден агол во кулоарите на Стејт департментот погледот паѓа врз профил од предизборната кампања на Доналд Трамп. На...

Северна Кореја ги обвини САД дека ја користат нејзината нуклеарна програма како алиби

Северна Кореја синоќа ги обвини САД дека ја користат нуклеарната програма на Пјонгјанг како изговор, за да го прикријат сопственото...

САД и Данска заедно ќе ја гарантираат безбедноста во Балтикот и Арктикот

Американскиот претседател Доналд Трамп и данскиот премиер Ларс Локе Расмусен се договорија да продолжат да работат заедно со сојузниците...

САД: Заминувањето на Асад од власт не е веќе приоритет на САД

Заминувањето на сирискиот претседател Башар ал Асад од власт не е веќе во фокусот на американската надворешна политика кон Сирија,...

„Туркиш ерлајнс“ воведува бесплатен интернет во авионите што патуваат до САД

Турскиот национален авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ од утре ќе нуди бесплатен интернет во авионите што патуваат за САД. Оваа понуда...

САД: Претставничкиот дом ги укина правилата за приватност на Интернет

Претставничкиот дом на американскот Конгрес ги отфрли правилата за Интернет приватност, со што се направи првиот чекор да им се овозможи...

Сенатот на САД на чекор да го ратификува членството на Црна Гора во НАТО

Американскиот Сенат, со 97 гласови „за“, ја поддржа процедуралната мерка со што е  завршена расправата и им е овозможено на сенаторите...

Русија: Противракетниот систем на САД е закана за безбедноста на светот

Министерството за одбрана на Русија оцени денеска дека глобалното распоредување на противракетниот систем на САД претставува закана...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.