петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: сад

Под мотото „Америка на прво место“ Трамп денеска го претставува новиот буџет на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе претстави дел од буџетскиот план за идната година, што се очекува да ги инкорпорира...

НОВА ИСТРАГА: Шест влијателни сенатори со писмо до Тилерсон упатуваат жестоки критики кон Бејли

Републиканците и новата администрација на Доналд Трамп тргнаа против Џорџ Сорос во Македонија. Американски сенатори најавија нова,...

Снежна бура го погоди североисточниот дел на САД, откажани се повеќе летови

Снежна бура го погоди денеска североисточниот дел на САД, поради што се откажани повеќе летови, а властите им препорачаа на луѓето да...

САД во воениот буџет на НАТО во 2016. учествувале со 46 отсто

Делот на САД во воениот буџет на НАТО за 2016 година е 46 отсто, а вкупната сума на расходите за одбрана на 28-те членки во годината била...

Песков: Рускиот амбасадор во САД се среќавал и со советници на Хилари Клинтон

Рускиот амбасадор во САД се сретнувал не само со луѓе од опкружувањето на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, туку...

Во североисточниот дел на САД се очекува силна бура

Се очекува денеска североисточниот дел на САД да биде зафатен од тешка снежна бура. Во Њујорк може да навее речиси половина метар снег. Националната...

Рај за работници: 235.000 работни места и поголема плата

Американските работодавци во февруари отвориле неверојатни 235.000 работни места и ја зголемиле заработувачката. Тоа, како што оценува...

Најмногу работни места во САД во три години

Американските компании во февруари отворија најмногу работни места во последните три години, што е сигнал дека темпото на вработувањата...

САД преминуваат на летно сметање на времето две недели пред Европа

Жителите на најголемиот дел од САД вечерва од 2 часот ќе ги поместат часовниците на 3 часот, со што земјата официјално ќе премине на...

Џеф Сешнс побара оставки од 46 јавни обвинители во САД

Американскиот секретар за правда и главен јавен обвинител на САД, Џеф Сешнс побара оставки од 46 федерални јавни обвинители во земјата,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.