четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: свет

Мадуро го пролонгира конституирањето на Уставотворното собрание

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро го пролонгира конституирањето на новото Уставотворно Собрание, што беше закажано за денеска,...

Пјонгјанг: Новата ракетна проба беше предупредување кон САД

Северна Кореја соопшти денеска дека нејзиното последно тестирање на интерконтинентална балистичка ракета, извршено во петокот навечер...

Северна Кореја повторно истрела балистичка ракета

Пентагон изјави дека пресретнал истрелување на балистичка ракета од Северна Кореја. – Можам да потврдам дека ние пресретнавме истрелување...

САД им наредија на семејствата на американските дипломати да ја напуштат Венецуела

САД им наредија на семејствата на американските дипломати да го напуштат Каракас пред одржување на гласањето в недела за Уставотворно...

Русија се обидела да ја шпинионира кампањата на Макрон

Агенти од руските разузнавачки служби на почетокот на годината се обиделе да ја шпионираат изборната кампања на францускиот претседател...

ЕУ: Хамас останува на црната листа

Европскиот суд за правда пресуди денеска дека палестинското исламистичко движење Хамас треба да остане на црната листа на терористички...

Во светот на бизнисот: И по 8 години не спласнува интересот за Биткоинот

Загреб – Принудниот управник на Агрокор Анте Рамљак изјави дека на претставниците на Сбербанка е понудено да учествуваат во кредитирањето...

Илјада најбогати жители на Британја поседуваат 658 милијарди фунти

Илјада најбогати лица од светот на финансиите, бизнисот, забавата и спортот во Велика Британија заедно поседуваат богатство што се...

Најбогатите луѓе на сите времиња

Најбогат човек на сите времиња е Манса Муса, кралство во Западна Африка, кој владеел во 14 век. Неговото кралство во тоа време било најголем...

Земји „ѕвезди“ на растот оваа година

Неколку земји од Латинска Америка ќе го предводат глобалниот економски раст годинава, пишува Блумберг. На врвот на листата се најдоа...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.