вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: сенат

Сенатот на САД на чекор да го ратификува членството на Црна Гора во НАТО

Американскиот Сенат, со 97 гласови „за“, ја поддржа процедуралната мерка со што е  завршена расправата и им е овозможено на сенаторите...

Мајк Помпео одобрен од Сенатот за нов директор на ЦИА

Сенатот на САД одобри конгресменот од Канзас, Мајк Помпео да стане директор на ЦИА. Тоа се случува и покрај несогласувањето на некои...

САД: Сенатот следниот месец ќе ги разгледа руските хакерски напади

Комитетот на американскиот Сенат за надворешни односи планира во првата недела од следниот месец да одржи затворен брифинг, како...

Кери: Корисно би било доколку Трамп го консултира Стејт департментот

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека за транзициониот тим на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп би било...

Не само кој ќе биде новиот претседател, туку и кој ќе го контролира Сенатот ќе одлучат избирачите во САД на 8 ноември

Додека светот се фокусира на тоа кој ќе биде следниот претседател, се води битка за контрола на Конгресот во САД. Мнозинството во Домот...

Обама: Одбивањето на Сенатот на моето вето е опасен преседан

Американскиот претседател Барак Обама синоќа го нарече грешка и опасен преседан гласањето во американскиот Сенат, со кое беше одбиено...

Заврши распитот на Дилма Русеф во бразилскиот Сенат

Бразилските сенатори го завршија распитот на привремено суспендираната од должност бразилска претседателка, Дилма Русеф, во рамките...

Сенатот на САД одобри 602 милијарди долари за активностите на Пентагон

Американскиот Сенат усвои вчера нацрт-закон за финансирање на активностите на Пентагон за следната фискална година, која почнува...

Суспендирана бразилската претседателка

Бразилската претседателка Дилма Русеф денеска е суспендирана од должноста за да се соочи со постапката за утврдување на точноста на...

Сенатот на САД гласаше за заострување на санкциите кон Северна Кореја

Американскиот Сенат едногласно со 96 гласови „за“ донесе одлука за заострување на санкциите кон Северна Кореја поради неодамнешната...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.