четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: синедејс

„Влажност“ прогласен за најдобар филм на 15. „Синедејс“

„Влажност“ во режија на Никола Љуца е најдобар филм во Официјалната селекција на 15. Фестивал на европскиот филм „Синедејс“ во која...

Објавени добитниците на наградите на фестивалот „Синедејс15“

Филмот  „Влажност“ во режија на Никола Љуца е добитник на наградата  најдобар филм  и „Златна ѕвезда“  во официјалната конкуренција...

„Синедејс“ завршува утре со прогласување на наградените и концерт на „Wooden wisdom“

Германскиот филм „Тони Ердман“, кој е во трка за „евопскиот оскар“, и историската драма „Рај“ за која Андреј Кончаловски ја освои...

Режисерското деби на актерката Мирјана Карановиќ на „Синедејс“

На 15. Фестивал на европски филм „Синедејс“ вечер во кино „Фросина“ ќе биде прикажан „Добра сопруга“ – кој е режисерско деби на...

Презентација на потпрограмата МЕДИА и работилница за сценарио на „Синедејс“

Во рамки на 15. Фестивал на европски филм „Синедејс“, денеска во Младинскиот културен центар ќе се одржи презентација на потпрограмата...

Филмови во кои копродуцира Македонија денеска и утре на „Синедејс“

Во рамки на Фестивалот на европски филм „Синедејс“ денеска и утре ќе бидат прикажани два филма во кои Македонија е копродукциски...

Почнува 15. Фестивал на европски филм „Синедејс“

Со српскиот филм „Дневникот на машиновозачот“ во режија на Милош Радовиќ вечер во кино „Милениум“ ќе биде отворен 15. Фестивал на...

15. Фестивал на европски филм „Синедејс“ од 10-ти до 19 ноември

Осум филмови во официјалната програма и шест во селекцијата балкански филмови (СинеБалкан), како и 25 во гала-програмата ќе бидат прикажани...

МКЦ ја соопшти музичката програма на годинашниот филмски фестивал „Синедејс“

Од 10-ти до 19 ноември ќе се одржува Фестивалот на европски филм „Синедејс“ (Cinedays) кој ќе има и музички дел со музички филмови (документарци),...

„Помеѓу 10 и 12“ – најдобар филм на 14. Синедејс

„Помеѓу 10 и 12“, копродукција на Холандија, Белгија и Франција во режија на Петер Хугендорн, е најдобар филм во целина меѓу десетте во...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.