четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: словачка

Минималната пензија во Словачка 500 евра

Словенечкиот Парламент без ниту еден глас против ги усвои измените во Законот за пензиско и инвалидско осигурување, според кои пензионерите...

Словачка под притисок да увезува евтина работна сила

Големиот притисок на фирмите во Словачка да се увезува евтина работна сила бидејќи не можат да најдат работници во земјата, е еднакво...

Денови на словачка гастрономија

Традиционални словачки предјадења, супи, главни јадења и десерти ќе бидат дел од годинашните Денови на словачката гастрономија во Македонија. Манифестацијата...

Прв случај на птичји грип во Словачка

Словачкото Министерството за земјоделство соопшти дека на територијата на земјата е откриено присуство на вирусот на птичји грип,...

Петта ротација на словачки полицајци во Македонија

Дваесет и пет припадници на полицијата на Словачка денеска ќе пристигнат во Македонија за да спроведуваат заеднички патролни активности...

Балканци се женеле со девојки од Словачка: Разбиена мрежа за склучување лажни бракови

Жените од Словачка, кои балканците ги гледале само како виза за работа во Западна Европа, прво ги средувале документите за венчавка...

Економскиот раст на Словачка ќе биде ограничен поради Брегзит

Одлуката на Велика Британија да ја напушти Европската унија ќе ја намали побарувачката на словачкиот извоз и ќе го ограничи економскиот...

Поранешниот словачки претседател Рудолф Шустер во посета на Македонија

Поранешниот претседател на Република Словачка Рудолф Шустер, од денеска до 13 септември ќе престојува во посета на Република Македонија...

Четврта ротација на словачки полицајци во Македонија

Дваесет и пет припадници на полицијата на Словачка денеска ќе пристигнат во Македонија за да спроведуваат заеднички патролни активности...

Четврта ротација на словачки полицајци во Македонија

Дваесет и пет припадници на полицијата на Словачка на 29-ти овој месец ќе пристигнат во Македонија за да спроведуваат заеднички патролни...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.