четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: сноуден

Сноуден: Политиката на САД ја создаде ИД

Според зборовите на Едвард Сноуден, најголемата закана на Блискиот Исток е создадена од САД. Поранешниот службеник на американските...

Сноуден: Специјалните служби на Велика Британија можат да упаднат во смартфоните и да ги користат како средство за следење

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА) Едвард Сноуден изјави дека британската разузнавачка...

Сноуден номиниран за наградата „Сахаров“

Поранешниот соработник на американската агенција НСА Едвард Сноуден е меѓу десетте личности и организации кои се номинирани за престижната...

Фирмата што кажала дека Сноуден може да работи за ЦИА ќе плати казна од 30 милиони долари

Најголемата американска приватна компанија за проверка на кандидатите за работа во државните институции – „УС инвестигејшн сервисис“,...

Холдер: Вашингтон може да склучи зделка со Сноуден и тој да се врати

Властите во САД можат да се согласат да склучат вонсудска зделка со поранешниот соработник на американските тајни служби Едвард Сноуден,...

Сноуден награден од Здружението на новинари на Казахстан

Здружението на новинари на Казахстан денеска ги соопшти носителите на нивните наградите за 2015 година, а лауреат во категоријата...

Сноуден: Велика Британија активно учествува во шпионирањето

Поранешниот американски разузнавач Едвард Сноуден ја критикуваше Велика Британија поради тоа што игра активна улога во мрежата...

Сноуден: НСА држи пиштол вперен во главата на секој Американец

Американската Агенција за национална безбедност (НСА), држи пиштол вперен во главата на секој жител на САД, додека истовремено бара...

Вашингтон со закани за Берлин во врска со Сноуден

САД испратила закани до Германија дека ќе прекине со доставување разузнавачки информации доколку владата во Берлин му понуди азил...

Сноуден е подготвен да се врати во САД со гаранции за непристрасно судење

Одбраната на поранешниот соработник на американскаа Агенција за национална безбедност (НСА) Едвард Сноуден работи на правни аспекти...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.