четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: сноуден

Едвард Сноуден бара од САД „фер судење“ за да се врати дома

Поранешниот соработник на американската Национална агенција за безбедност (НСА) Едвард Сноуден, кој ја провали строго чуваната безбедносна...

Сноуден: Американска кибер програма може автоматски да одговори на хакерски напади

Американската Агенција за национална безбедност (НСА) поседува програма за кибер војна, која може автоматски, без човечка интервенција,...

Сноуден доби дозвола да остане во Русија уште три години

Руските имиграциони власти ја продолжија за уште три години, дозволата за престој во Русија на американскиот бегалец Едвард Сноуден,соопшти...

Сноуден поднел барање за азил во Бразил

Поранешниот соработник на американската Агенција за национална безбедност (НСА) Едвард Сноуден соопшти дека поднел барање за азил...

Сноуден: НСА може да преземе било кој телефон и компјутер во светот

Американската телевизија Ен-би-си вчера емитуваше интервју со Едвард Сноуден, пребегнатиот американски разузнавач, кој откри детали...

Сноуден тврди дека не бил обичен програмски администратор, туку вистински шпион

Поранешниот соработник на американското разузнавање Едвард Сноуден, кој објави податоци за масовната програма на САД за следење на...

Кои се највлијателните 100 луѓе на светот според “Тајм“?

Американскиот магазин “Тајм“ ја објави традиционалната листа на “100 највлијателни луѓе на светот“, на која се најдоа уметници, полтичари,...

Главниот уредник на „Гардијан“ ја доби Наградата на европскиот печат поради објавување на откритијата на Сноуден

Главниот уредник на весникот „Гардијан“ Ален Расбриџер ја доби Наградата на европскиот печат поради објавувањето на откритијата...

Дали Сноуден ќе ја добие Нобелова награда за мир ?

Двајца политичари од норвешката Социјалистичка Лева партија поднесоа предлог на поранешниот американски разузнувач Едвард Сноден...

Сноуден: Не се враќам во САД затоа што нема шанси за фер судење

Поранешниот соработник на Националната агенција за безбедност на САД Едвард Сноуден изјави дека „не постојат никакви шанси за фер...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.