четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: спор

НАТО со предлог за посредување во турско-германскиот спор

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предложи посредништво за договарање посета на германски пратеници кај германски војски...

Хрватска го загуби спорот околу „Ина”, судот пресуди во корист на МОЛ

Хрватска дефинитивно го загуби спорот околу „Ина“. Со одлуката на швајцарски суд донесена на 12 април 2017, која на увид ја доби Н1, хрватското...

Арбитражата како позитивен механизам за решавање на работните спорови

Претставници на министерствата за труд, социјална политика, социјални односи од Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина,...

Саудиска Арабија и „Мајкрософт“ се во војна заради еден единствен збор

Никој не очекува дека онлајн системите за преведување треба да бидат идеални, но исто така, не би требало терористичките организации...

Атина и Анкара во спор околу проблемот за Кипар

Грција остро реагираше на соопштението на турското Министерство за надворешни работи, во кое грчката страна е обвинета дека нема конструктивен...

ЕУ ја тужи Кина поради кршење на правилата на СТО

Европската унија започна спор против Кина во Светската трговска организација (СТО) поради таксите и другите мерки за извоз на суровини. Откако слични...

Попоски: Не е момент за надминување на спорот со името поради фокусираноста на внатрешните предизвици

Ова е период во кој и ние сме посветени на внатрешните предизвици, а и Грција несомнено е свртена кон своите внатрешни проблеми. Ова...

Шпанија посредува во спорот меѓу власта и опозицијата во Венецуела

Мадрид го именува поранешниот шпански премиер Хозе Луис Запатеро за посредник во сегашниот спор меѓу власта и опозицијата во Венецуела. Запатерио...

Информативна кампања за подигнување на свесноста за мирно решавање на работните спорови

Целта на кампањата е да се информира јавноста, а особено работниците и работодавачите во земјата за придобивките од користењето на...

Фолксваген доби рок од две недели за елиминирање на спорниот софтвер

Германските власти му дадоа рок до 7 октомври на автомобилскиот гигант Фолксваген да ги достигне бараните еколошки стандарди на неговите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.