вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: србија

ЕУ нема коментар зошто Ципрас, Борисов и Вучиќ се среќаваат во Солун за да дискутираат за Македонија

Европската комисија нема коментар на тоа зошто вчера на трилатерален состанок во Солун се среќаваат премиерите на Грција и Бугарија,...

Младите бегат од помалите средини во Србија, но еден град на југот успева да ги задржи

Многу луѓе заминуваат во големите градови да ја бараат среќата. За разлика од нив, јас дојдов во Медвеѓе и од тука не планирам да си одам,...

Кои се критериумите на Вучиќ за избор на нов премиер?

Претседателските избори завршија и српското општество и медиумите сега имаат нова забава – шпекулциите околу тоа кој ќе биде новиот...

„Ало“: Во Србија се можно предвремени парламентарни избори

Одлуката за тоа кој ќе биде нов српски премиер, откако сегашниот прв човек на Владата, Александар Вучиќ ќе ја преземе должноста претседател...

СЕ ја повика Србија официјално да го признае геноцидот во Сребреница

Експерти од Советот на Европа ја повикаа Србија официјално да ги признае убиствата во босанскиот град Сребреница како геницид, во извештај...

Регионот се здружува да го спречи ширењето на проблемот на „Агрокор“

Во потрага по решение за проблемите на „Агрокор“ во Белград седнаа министрите за трговија и стопанство на Србија, Словенија, Босна...

ММФ: Србија годинава со раст на БДП од 3,0 отсто

ММФ ја потврди прогнозата за растот на БДП на Србија за оваа година од 3,0 отсто, додека за идната година проценува раст од 3,5 отсто. Институцијата,...

Снег во Хрватска и БиХ, се очекува и во Србија

Во многу делови на Хрватска и Босна и Херцеговина падна снег, а според најавите на метеоролозите снег се очекува денеска и во Србија. Хрватските...

Тахири: Нема дијалог со Белград се додека Харадинај не биде ослободен

Дијалогот со Белград ќе може да продолжи откако Рамуш Харадинај ќе биде ослободен и откако косовското Собрание ќе го укине решението...

„Блиц“: Во избирачкиот список во Србија се запишани 800.000 гласачи повеќе отколку што има полнолетни

Во српскиот избирачки список запишани се 800 илјади гласачи повеќе отколку што Србија има полнолетни жители, пишува белградскиот весник...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.