четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: ссм

Митревски: Конгресот на ССМ од нелегитимното раководство е прогласен за нелегитимен и од страна на Светската и Европската конфедерација на синдикати

Конгресот кој се спрема во Сојузот на синдикати на Македонија од нелегитимното раководство е прогласен за нелегитимен и од страна на...

Митревски: Обид за незаконска смена на раководството на ССМ

Претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) Живко Митревски денеска изнесе тврдење дека има обид за незаконска смена...

ССМ: Да се почитуваат препораките

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) поради енормно високите температури и можноста за топлотен бран, повикува да се почитуваат...

Митрески: Има елементи за раст на платите, анализи за договорите на определено

Зголемување на минималната плата, а со тоа и зголемување на платите во Македонија, како и намалување на времетраењето на договорите...

ССМ: Надминување на кризата преку почитување на Уставот, заштита на унитарноста и суверенитетот на државата е приоритет за сите

Повикувајќи се на основните демократски вредности, втемелени во член 32 од Уставот на РМ за остварување на правото за работа, слободен...

ССМ бара грчкиот амбасадор и синдикатите да се вклучат во решавање на блокадата на Евзони

Сојузот на синдикатите на Македонија упати писмо до амбасадорот на Грција во земјава Димитриос Јанакакис и претседателите на Конфедерацијата...

ССМ изработи Предлог – протокол за социјален напредок

Сојузот на синдикати на Македонија денеска на седница на Претседателството го утврди текстот на Предлог протоколот за социјален напредок...

ССМ: Тешко на синдикалците кои се повикуваат на одбрана на Муратовски

За синдикализам и за поврзаност ќе зборува човекот кој го имаше инструментализирано ССМ и претворено во испостава на СДСМ, за синдикализам...

ССМ до Ременски: Не ќе можете да избегате од правдата и вистината

Поранешната Техничка Министерка Фросина Ташевска Ременски соочена со повеќе Кривични пријави за злоупотреба на службената положба...

Митревски: Да се реализираат кривичните пријави против лицата кои лажно се претставуваат

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) ги повикува надлежните институции да почнат да ги реализираат кривичните пријави против,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.