петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: стејт департмент

САД ќе преземат „брзи и силни мерки“ против Владата на Николас Мадуро

САД остро ги осудија вчерашните избори за Уставотворно собрание во Венецуела и соопштија дека ќе преземат „брзи и силни мерки“ против...

Стејт департмент: Тилерсон нема да поднесе оставка

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон нема намера да поднесе оставка, соопшти Стејт департментот. Соопштението е објавено синоќа...

Рекс Тилeрсoн предлага да се скратат 2.300 работни места во Стејт департментот

Официјални извори велат дека државниот секретар на САД Рекс Тилерсон предлага да се намалат 2.300 работни места, во рамки на сериозните...

Доктрината на Трамп за надворешна политика: Ескалација за де-ескалација

Надоаѓањето на доктрината на Трамп за надворешната политика може вака да се сумира: ескалација за де-ескалација. За време на посетата...

„Fox News“: Стејт департментот го испитува американското финансирање на Сорос групите во Македонија

Џорџ Сорос го привлече вниманието на Американскиот конгрес со неговото мешање во внатрешните политики на европсkите држави. Американскиот...

Стејт департмент: САД го поддржуваат територијалниот интегритет на Македонија

Позицијата на  САД кон Македонија не е променета, соопшти американскиот Стејт департмент во врска со изјавите на американскиот конгресмен...

Стејт департмент: Целта на САД е Македонија да стане членка на евро-атлантското семејство

Политиката на САД во Македонија е насочена кон поддршка на процесот на евро-атлантска интеграција на земјата и потребните реформи за...

Стејт Департментот честиташе на изборите во Македонија

Американскиот Стејт Департмент го поздрави одржувањето на изборите во Македонија како важен прв чекор за излегување од политичката...

Стејт департмент: Американците предупредени на опасноста од терористички напади во Европа за Божиќните празници

Американскиот Стејт департмент издаде предупредување до американските државјани на зголемената опасност од терористички напади...

Стејт департментот објави нови имејли на Клинтон

Стејт департментот објави нови имејли на кандидатката на демократите за претседател Хилари Клинтон. Електронските писма – вкупно...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.