вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: столтенберг

НАТО со предлог за посредување во турско-германскиот спор

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предложи посредништво за договарање посета на германски пратеници кај германски војски...

Столтенберг: НАТО пред самитот ќе одлучи дали ќе се присоедини кон коалицијата против ИД

НАТО пред средбата на врвот во Брисел, на 25 мај ќе одлучи дали ќе се приклучи кон воената коалицијата што војува против терористичката...

Столтенберг со повик до Германија и други европски држави за зголемени расходи за одбрана

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика Германија и другите европски држави да ги зголемат расходите за одбрана. Во...

Иванов упати писмо до Трамп, Ердоган, Туск и Столтенберг

Во пресрет на состанокот на Европскиот совет, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати писмо до членовите на Европскиот...

Столтенберг: Нема и не може да има ветувања дека Алијансата нема да се проширува

Нема и не може да има никакви гаранции и ветувања дека НАТО нема да се проширува, рече генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг,...

Столтенберг: Драстично се зголемени кибер нападите врз системите на НАТО

Бројот на хакерски напади врз системите на НАТО се зголемил минатата година за 60 отсто. Секој месец од 2016 година Алијансата се соочувала...

Столтенберг: Вмешувањето на НАТО во Сирија ќе ја влоши ситуацијата

Воена вмешување на НАТО во сирискиот конфликт би можел да ја влоши ситуацијата и да доведе до поголем број на жртви, изјави генералниот...

Столтенберг: Трамп е фан на НАТО и разбира дека силна Алијанса е важна за Европа, но и за САД

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска присуствува на состанокот на министрите за одбрана на земјите-членки на...

Столтенберг: Присуството на НАТО до границата со Русија е тактика за задржување, а не агресија

Засилувањето на военото присиство на НАТО во близина на границите со Русија е тактика на задржување и нема агресивна цел, изјави генералниот...

Столтенберг со честитка до Трамп: Американското лидерство е најважно како и секогаш

Му честитам на Доналд Трамп за неговиот избор за нов претседател на САД и со нетрпение очекувам да соработувам со него, порача утринава...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.