четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: столтенберг

Столтенберг: Влошувањето на односите меѓу НАТО и Русија може да биде долгорочно

Западот би требало да стане свесен дека влошувањето на односите меѓу НАТО И Русија би можело да биде долгорочно, изјави денеска генералниот...

Чешка го згреши знамето на НАТО при посетата на Генералниот секретар Столтенберг

При средбата на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг со чешкиот претседател Милош Земан во Прага, било поставено знамето на...

Столтенберг: Русија и Западот не се во состојба на нова Студена војна

Русија и Западот не се во состојба на нова Студена војна, изјави генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, јави ТАСС. – Ние не...

Столтенберг: Многу жалам за цивилните жртви од бомбардирањето на СР Југославија во 1999 година

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска на прес-конференција во рамки на состанокот на министрите за одбрана на земјите-членки...

Столтенберг: Најважно е да се избегне насилство во Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, пред почетокот на денешниот состанок во Советот на Европската унија со министрите за...

Столтенберг: Сите да работат на смирување на состојбата

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, попладнево испрати порака со сочувство до семејствата на загинатите и повредените...

Груевски-Столтенберг: Членството во НАТО е цврста определба на Македонија и на Алијансата

Членството во НАТО е цврста определба на Република Македонија и на најголемата воено-политичка организација на светот и да не е грчкото...

Столтенберг: НАТО има податоци за воено присуство на Русија во Источна Украина

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека разузнавачките служби на Алијансата располагаат со документирани...

Столтенберг: Русија сама се изолира

Русија со акциите во Украина се самоизолира, изјави генералниот секретар на НАТО. Никој не ја принудуваше Русија да го анектира Крим...

Столтенберг сака силно НАТО, стабилно соседство и силна врска на Европа со Северна Америка

 Новиот генерален секретар на Северноатлантската алијанса Јенс Столтенберг, истакна три приоритети што ќе бидат негова водилка додека...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.