четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: студенти

Потпишани договори за стипендирање на 26 студенти од Оштина Кочани

Дваесет и шест жители на Кочани, редовни студенти на државните универзитети во Република Македонија се корисници на стипендија на Општина...

Еуролинк осигурување доделува стипендии за студенти на Правниот факултет

По трет пат, компанијата Еуролинк осигурување додели 26 стипендии на перспективни млади луѓе од Правниот факултет „Јустинијан Први“...

Општина Делчево доделува 24 стипендии за ученици и студенти

Општина Делчево ќе додели 24 стипендии за ученици и студенти кои студираат на државните универзитети во земјава за што во вкупниот...

Конкурс на Општина Македонска Каменица за 12 стипендии за ученици и студенти

Македонска Каменица го објави конкурсот за доделување 12 стипендии на ученици и студенти за десет месеци во тековната учебна година...

Зошто студентите во БиХ гласно молчат?

Студентите порано беа најжестоки критичари, носители на промени во општеството… Денес на прво место им се верските слободи и да...

Нов тип стипендија на МОН за студенти запишани на математика, физика или хемија

Министерството за образование и наука оваа година воведе нова категорија стипендии во износ од 18.000 денари за студентите запишани на...

Почнува работењето на новиот Универзитет „Мајка Тереза“

На новиот Универзитет „Мајка Тереза“ денеска ќе биде одржан првиот академски час. Во состав на Универзитетот има пет факултети –...

Симпозиум за унапредување на студентското практикантство

Симпозиум за унапредување на студентското практикантство како линк меѓу образованието и бизнисот ќе се одржи денеска во Скопје, во...

Саем за стипендии „Студирај во странство 2016 “

Седмиот саем за стипендии  „Студирај во странство 2016 “ ќе се одржи денеска во Скопје. Годинава првпат на саемот ќе има директни учесници...

Стипендии од ЕЛЕМ, ЕВН и МЕПСО за 14 студенти на ФЕИТ

Четиринаесет студенти од прва година на електроенергетските насоки на Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ)...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.