четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: студенти

Судир меѓу полиција и студенти во еден од најдобрите универзитети во Јужна Африка

Во еден од најдобрите универзитети во Јужна Африка избија судири меѓу студентите и полицијата за време на протестот, со кој се бара...

Стипендии за македонски студенти на Колеџот на Европа

Секретаријатот за европски прашања потпиша Меморандум за соработка со Колеџот на Европа од Наталин, Полска со кој ќе се овозможи пристап...

На Германија веќе и фали армија инженери, а ќе биде и полошо

Владината иницијатива за помоќна дигитализација на германската индустрија доведе до голема побарувачка на инженери за која тамошните...

Студентите месечно заштедуваат над 400 илјади евра со бесплатниот градски превоз

Околу 22 илјади студенти ги користат поволностите од проектот за бесплатен јавен превоз за студенти со што на месечно ниво заштедуваат...

Од 1 октомври пријавување за студенти-тутори за подучување ученици

Студентите кои сакаат бесплатно да подучуваат основци (од шесто до деветто одделение) и средношколци, треба да се пријавуваат од 1-ви...

Стипендии за над 40 студенти за најпрестижните универзитети во светот

Околу 200 студенти во изминатите пет години имаат добиено целосна стипендија за нивно образување на најпрестижните 100 универзитети во...

Почнува новата академска година

На универзитетите во Македонија денеска почнува новата академска 2016/2017 година. За новите студенти ќе биде организиран прв академски...

Груевски: Проектот за вработување на стоте најдобри студенти уште едно реализирано ветување

Законот со кој ќе почне реализацијата на проектот за вработување на стоте најдобри студенти веќе е подготвен од Владата и испратен...

На УГД-Штип се пријавиле околу 1.700 кандидати на првиот уписен рок

Околу 1.700 кандидатите се пријавиле за упис на еден од 13–те факултети и академиите на штипскиот универзитет „Гоце Делчев“. Проректорот...

На Битолскиот универзитет на првиот уписен рок пријавени 1.090 кандидати

Универзитетот „Св.Климент Охридски“ – Битола (УКЛО) го заврши првиот уписен рок за студенти бруцоши во наредната академска година...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.