петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: студенти

Почнува уписот на Скопскиот универзитет, слободни 10.535 места

На Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје денеска и утре е пријавувањето на кандидатите во првиот уписен рок за запишување во...

Почнуваат уписите на државните универзитети

Пријавувањето за упис во прва година додипломски студии за 2016/2017 година на три државни универзитети (Битола, Штип и Охрид) почнува денеска,...

Промоција на факултети и компании пред младите кавадарчани

Во организација на Советот на млади на Кавадарци, синоќа во Домот на културата “Иван Мазов-Климе” од овој град, пред младите кавадарчани...

Запишување по електронски пат на Штипскиот универзитет

Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип воведува електронско пријавување за уписи на идните студенти за академската 2016-2017 година. Ректорот...

На државните универзитети идната недела запишување студенти во 2016/2017

На државните универзитети идната недела ќе се спроведува пријавување за прва година додипломски студии за 2016/2017 година. Вкупно се...

Руски Универзитет привлекува студенти со девојки во бикини и куси фустанчиња

Еден помал универзитет во Русија објави видео реклама во која се појавуваат девојки во бикини и куси фустанчиња. Рекламата има за цел...

Објавен конкурс за сместување студенти во ДСД „Кочо Рацин“-Битола

Државниот студентски дом „Кочо Рацин“-Битола денеска го објави конкурсот за сместување студенти за наредната академска година....

УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Со бесплатниот превоз студентите за шест месеци заштедиле над два милиони евра

Со бесплатниот превоз, студентите за шест месеци заштедиле над два милиони евра, велат од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. Тие потсетија...

Зголемен бројот на запишани студенти

Во академската 2015/2016 година се запишани вкупно 59.865 студенти што претставува пораст за 0,9 проценти во однос на претходната година, објави...

Студенти програмираа интелигентни функции за современи уреди

Програмирање на одредена „интелигентна“ функција беше предизвикот на кој работеа педесетина учесници на летната школа „Дизајн на...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.