петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: субвенции

Субвенции за овоштарите од почетокот на наредната недела

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека денеска се изготвени решенијата за исплата на 544 овоштари...

До Град Скопје поднесени над 2.100 барања за субвенции за велосипед

Од објавувањето на јавниот повик до денес до Град Скопје поднесени се над 2.100 барања за добивање субвенција за купување велосипед. Град...

Исплатени 8,6 милиони евра субвенции за житни и градинарски култури и за рурален развој

Министерство за финансии денеска исплати 532,7 милиони денари или 8,6 милиони евра поддршка од кои 517,9 милиони денари субвенции за одгледување...

За 10 дена 800 барања за субвенции за велосипед

Над 800 барања за субвенција за купување велосипед поднеле до денеска жителите на Град Скопје од објавувањето на повикот. Од Град Скопје...

Започна исплатата на субвенциите за земјоделците

Министерството за финансии денеска започна со исплата на субвенциите на земјоделците, веднаш по објавување на одлуката на Уставен...

Земјоделските субвенции може да се исплаќаат, одлучи Уставниот суд

Уставниот суд на денешната седница донесе конечна одлука за укинување на оспорените одредби од Изборниот законик и од Законот за спречување...

МФ се уште нема законска основа за исплата на субвенции

Согласно деловникот на Уставниот суд, Министерството за финансии се уште нема законско право да ги исплаќа субвенциите до носење на...

Последен ден за пријавување субвенции за млеко

За млекарите и за живинарите денеска е последниот ден за поднесување барања за субвенции за предаденото млеко и за купени несилки, пренесува...

Миноски: Буџетот ликвиден, нема потреба од ребаланс, субвенциите ќе се исплатат по објавување на одлуката

Буџетот е ликвиден, а за исплата на земјоделските субвенции од Министерството за финансии ќе се чека да се објави Одлуката на Уставниот...

МФ: Буџетот е ликвиден, се чека одлуката на Уставен за исплата на субвенциите

Министерството за финансии на РМ ја чека одлуката на Уставниот суд за да ги исплати субвенциите на земјоделците. Од Министерството...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.