среда, 17 јануари 2018 Вести денес: 18

Tag Archives: судење

Почнува судењето на обвинетите за тероризам во Црна Гора

Во Подгорица почнува судењето на обвинетите за обидот за тероризам на денот на парламентарните избори во Црна Гора, на 16 октомври минатата...

Одложено судењето за обвинетите за насилствата во Собранието

Во скопскиот Кривичен суд денеска беше одложено првото рочиште за деветмината обвинети за насилствата во македонското Собрание што...

Судењето за „Дива населба“ продолжува со презентација на ПИМ доказите

Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжува со презентирање на доказите на обвинителството кои се обезбедени...

Одложено судењето на Бобан Илиќ, осомничен за убиство на четиригодишниот Алмир Алиу

Во Основниот Суд Куманово денеска е одложено рочиштето против обвинетиот 30-годишен кумановец Бобан Илиќ кој е осомничен за убиство...

Судење за Диво Насеље: Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со сведочење на обвинетите за тероризам. Сами Укшини, кој е еден од обвинетите...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев да собере храброст и да се соочи со законодавните органи

Аболицираниот Зоран Заев и после три недели од одложувањето на рочиштето сеуште молчи и не и одговори на јавноста, сооопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во...

Во вторник се отвора жалбената постапка од судењето на Андреас Брејвик

Жалбената постапка од масовниот убиец Андреас Брејвик, кој во 2011 година во Осло уби 77 лица, се отвара во вторник во импровизирана...

Главната расправа за настаните во општина Центар закажана за февруари

Судијката Татјана Михајлова на денешното судско рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство во врска со настаните пред...

Почна судењето за предметот на СЈО за настаните пред општина Центар

Во скопскиот Кривичен суд денеска почна судското рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство во врска со настаните пред...

Хашкото обвинителство денеска почнува со завршните зборови во судењето на Ратко Младиќ

Обвинителството на Хашкиот трибунал денеска го почнува излагањето на завршните зборови во судењето на Ратко Младиќ, обвинет за геноцид,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.