четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: судство

ЕК почнува со постапка против Полска

Европската комисија почнува со постапка против Полска поради двата контроверзни закони за реформи на судскиот систем, изјави потпретседателот...

Полската Влада ќе ги продолжи реформите на судскиот систем

Полската конзервативна Влада ќе ја продолжи реформата на судскиот систем и покрај ветото на два од трите закони, ставено од претседателот...

Маневски: Со барањето за генерален реизбор на судиите се води хајка во правосудството

„Долго време се води едена хајка во правосудството со барање за генерален реизбор на судиите, а сега е уште поинтензивно со барањето...

Андонов: Само со упад во системот и антиуставни дејствија Заев може да спроведе реизбор во правосудството

Заев најави не само реизбор на судиите, туку и реизбор во правосуството, што веројатно ќе го опфати и обвинителството. Без разлика што...

Во Охрид Меѓународна конференција за независност во судството

Претседатели на врховни, апелациски, основни судови, членови на судски здруженија и правни експерти од Македонија, Албанија, Србија,...

Меѓународна судска конференција „Независно судство“

Прва меѓународна судска конференција на тема „Независно судство“ ќе се одржи денеска и утре  во Охрид, во организација на Врховниот...

Избрани нови 28 судии

Судскиот совет на Република Македонија денеска на седница избра нови 28 судии во различни степени на судството. Како што информираат...

Германија ја повика Албанија да ги имплементира реформите во судството

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер ги повика политичките фактори во Албанија да го спроведат пакетот...

Могерини ја повика Албанија да спроведе реформа на правосудството

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Федерика Могерини вчера ја повика Албанија да спроведе реформа...

Ушковски: Со реформите континуирано се подобрува состојбата во судството

Со реформските активности кои се имплементираат континуирано се подобрува состојбата во судството и создадени се услови за уште поголема...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.