вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: тодоров

Тодоров: Историски ден за македонското здравство, ПЕТ Центарот ќе овозможи прецизна дијагноза и детектирање дури и на само една малигна клетка во организмот

Историски ден за ПЕТ Центарот во Македонија и за македонското здравство, напиша на својот ФБ профил министерот за здравство, Никола...

Тодоров: За СДСМ ова е битка за власт, за нас е битка за државата

За СДСМ ова е битка за власт, а за нас ова е битка за државата, истакна меѓу другото Никола Тодоров во своето вчерашно гостување на ТВ...

Тодоров: Нема да дозволиме СДСМ да ја силува државата

Има гласини дека СДСМ ќе се обидат насилно, пред Велигден да се преземе Собрание и тоа ќе биде една огромна глупост која може да ја направат,...

Тодоров: Новиот Клинички е најголемиот проект во историјата на македонското здравство

Изборот на фирма што ќе го гради новиот Клинички центар во Скопје е во период на „стенд стил“, комисијата ја води постапката во согласнот...

Тодоров во Вашингтон на средба со др. Огнибене: Зајакнување на соработката и размена на искуства

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров, кој престојува во работна посета на Вашингтон, вчера оствари средба со Др. Фредерик...

Тодоров: Два милиона евра за најсовремена медицинска опрема во Болницата во Тетово

Министерството за здравство го почна големиот циклус на набавка на нова и најсовремена опрема за јавните здравствени установи во Република...

Нов апарат за магнетна резонанца ќе добие Поликликата Чаир

Нов апарат за магнетна резонанца ќе набави Здравствен дом Скопје. Апаратот ќе биде инсталиран во Поликлиниката Чаир. Ова денеска на...

Тодоров: Распустот да се продолжи до 23-ти јануари

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска објави дека е донесена мерка за продолжување на зимскиот распуст на учениците до 23 јануари,...

По 80 години стара градска ќе добие комплетно нов лик

Со реконструкцијата на внатрешноста на старата градска болница „Свети Наум Охридски“ во која повеќе од 80 години ништо не е променето...

Тодоров: Во тек е изградба и реконструкција на десет болници во Македонија

Во здравствената инфраструктура во тек е инвестициски циклус во вредност од 74,6 милиони евра, што заедно со инвестицијата од 128 милиони...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.