четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: трагедија

Трагедија во Косово: Татко си ги избодел близнаците стари само 40 дена

Бебе старо само 40 дена починало од последиците на повредите кои со нож му ги задал таткото во Штрпце, додека другото во тешка состојба...

Трагедија: Во несреќен случај загина седумгодишно дете од Вратница

Седум годишно дете од тетовското село Вратница починало откако најверојатно врз него паднала метална врата од ограда, информираше...

Ова се хероите кои ги положија животите за Македонија минатиот 9-ти мај (ФОТО)

Пред точно една година, на кобниот 9-ти мај во кумановската населба „Диво насеље“ згасна животот животот на осум македонски херои, кои...

Триесетгодишен маж се фрлил од зграда во Велес

Триесетгодишен маж денеска околу 10:20 часот се фрлил од зграда на улицата „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес. Веднаш била повикана...

25 годишно момче се фрли од зграда во скопски Карпош

Момче на возраст од околу 25 години, околу 11 часот, се фрлило од зградата број 18 на улицата „Никола Тесла“ во населбата Карпош 1, јави...

Девојка паднала од 9-ти кат во Аеродром

Млада девојка утрово околу 11 часот паднала од 9 кат во скопската населба Аеродром, дознава Прес 24 од очевидци. Од полицијата потврдуваат...

Се обеси 20-годишна девојка од Скопје

Вчера околу 13:20 часот од страна на ГОБ „Св.Наум Охридски“-Скопје во ЕИК пријавено било дека кај нив околу 10:00 часот била донесена Самра...

Трагедија во Струга, девојче почина при пад од петти кат

Пет годишно девочје вечерва почина при пад од тераса во Струга. Според првичните информации, девочјето паднало од петтиот кат во зградата...

Во Гостивар залутан куршум уби 10-годишно дете

Дете на десетгодишна возраст од гостиварска населба Фазанерија починало на скопските клиники од повреди задобиени најверојатно од...

Девојка се самозапали во Градскиот парк во Скопје

Девојка на возраст меѓу 25 и 30 години попладнево се самозапалила во Градскиот парк во Скопје. Идентитетот на девојката не е познат. На...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.