четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: трамп

Поранешен советник на Трамп ќе одговара пред Комитетот за разузнавање на Конгресот

Поранешниот советник на Доналд Трамп, во текот на предизборната кампања, минатата година, Пол Менафорт се согласил да биде испрашуван...

Застој во модернизацијата на флотата на американската воена морнарица

Големите инвестиции во модернизацијата и зголемувањето на флотата на американската Воена морнарица кои ги најави претседателот Доналд...

Трамп потпиша Закон за финансирање на НАСА

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска го потпиша предлог-законот за финансирање на американската вселенска агенција НАСА, во која...

Трамп ќе стане дедо по деветти пат

Претседателот на САД, Доналд Трамп за неколку месеци ќе добие уште едно, деветто внуче, откако неговиот син Ерик на Твитер објави дека...

Галуп: Само 37 отсто од Американците го поддржуваат претседателот Трамп

Работата на претседателот Доналд Трамп ја поддржуваат и ја одобруваат 37 отсто од Американците, покажува најновото истражување на...

Директорите на ФБИ и НСА ќе сведочат за евентуалните врски на Трамп со Русија

Директорите на Федералното истражно биро (ФБИ) и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) ќе сведочат денеска пред Конгресот на...

Средба Меркел-Трамп во Вашингтон

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Вашингтон треба да ја има првата средба со американскиот претседател Доналд Трамп,...

Бела куќа: Трамп останува на тврдењето дека Владата на Обама ги прислушувала неговите разговори

Претседателот на САД Доналд Трамп си стои на зборот дека Владата на неговиот претходник Барак Обама ги прислушувала неговите телефински...

Телевизијата Ем-Ес-Ен-Би-Си ја објави даночната пријава на Трамп за 2005 година

Американската телевизија Ем-Ес-Ен-Би-Си ја објави даночната пријава за 2005 година на Доналд Трамп, кој досега одбиваше да открие какви...

Трамп ќе ја подари својата претседателска плата, медиумите треба да одлучат кому

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека на крајот од годината ќе ја подари својата претседателска плата и побара од медиумите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.