четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: трамп

Кога еден претседател ќе оцрни друг

Да започнеме со тоа што целата јавност со сигурност го знае. Претседателот Трамп немаше докази кога го оцрни својот претходник, претседателот...

Иванов упати писмо до Трамп, Ердоган, Туск и Столтенберг

Во пресрет на состанокот на Европскиот совет, претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати писмо до членовите на Европскиот...

Рурална Америка полага надежи во Трамп

Сојузната држава Канзас на американскиот среден запад, од 1964 година гласа за републиканските претседателски кандидати. Гласот на Америка...

Во март прва средба Меркел-Трамп

Германската канцеларка Ангела Меркел на 14 март во Вашингтон ќе се сретне со новиот американски претседател Доналд Трамп, соопштија...

„Трампоманијата” се лади во Русија

Порано постоеше преголемо следење во руските медиуми. Порано, законодавците на Думата отвораа шампањ и држеа здравици во чест на „нашиот...

Нунез: Нема докази за контакти меѓу луѓе од опкружувањето на Трамп со руски претставници

– Шефот на Одборот за разузнавачки работи на Претставничкиот дом, Девин Нунез, изјави дека нема докази за постоење контакти меѓу...

Трамп денеска првпат застанува пред Конгресот – ќе бара поголем воен буџет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска  првпат ќе се обрати во Конгресот, а една од темите ќе биде и барањето за значително...

Рејтингот на Трамп на рекордно ниско ниво

Помалку од половина Американци сметаат дека новиот американски претседател Доналд Трамп добро ја извршува неговата работа, покажува...

Трамп сака да го зголеми нуклеарниот арсенал на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сака да го зајакне нуклеарниот арсенал на САД за да ја гарантира водечката позиција...

Трамп поддржува решение што би било прифатливо и за Израелците и за Палестинците

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека поддржува уредување на израелско-палестинскиот конфликт со решение за две држави. Трамп...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.