сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: трескавец

Изгасен пожарот во близина на Трескавец, активни уште два во Прилепско

Изгасен е пожарот што вчера и ноќеска му се закануваше на манастирот Трескавец кај Прилеп. Според Станко Колески, командир на прилепската...

Канческа Милевска: Бројни инвестициите на Владата и Министерството за култура во општина Прилеп

Во рамки на средбите со граѓани кои што ги остваруваат високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа – Милевска заедно со градоначалникот...

Обнова на конаците на Трескавец до крајот на следната година, најави министерката Канческа Милевска

Министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска ги посети прилепскиот „Завод и Музеј“ и манастирот Трескавец  при што...

Почна обновата на опожарените конаци на Трескавец

Почна обновата на опожарените конаци на манастирот Трескавец. Изведувач на градежните работи е српската фирма „Кото“. Увид во градежните...

Во март 2016 година ќе стартува обновата на конаците во манастирот Трескавец

Во средината на декември годинава ќе се знае изведувачот за обновата на опожарените конаци на манастирот Трескавец кај Прилеп, врз...

Канческа – Милевска: Проектите за обнова на Трескавец завршени, наскоро тендер за избор на изведувач

Проектите за обнова на опожарените конаци на Трескавец се целосно завршени и очекуваме идната недела прилепскиот „Завод и музеј“...

Иванов го посети манастирот „Трескавец“

Претседателот Ѓорге Иванов денеска по повод верскиот празник Успение на Пресвета Богородица го посети манастирот „Трекавец“ од каде...

Канческа-Милеска: Во јули тендерот за обнова на Трескавец

Во јули ќе биде објавен тендерот за обновата на опожарените конаци на Трескавец, а во септември ќе биде целосно готов источниот конак...

Првиот тендер за обнова на конаците на Трескавец во март, а вториот во мај

Проектот за обновата на конаците на манастирот Трескавец, кои до темел изгореа точно пред две години, се работи во фази и прво ќе биде...

Туроператори од Америка и Европа во посета на Трескавец

Повеќе од 25 туроператори од Северна Америка и Западна Европа членки на Асоцијацијата за авантуристички туризам, заедно со шест новинари...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.