четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: турција

Турски бизнисмени ги истражуваат можностите за соработка со македонски компании

Текстилната индустрија, производството на мермер, земјоделството, сточарството, рударството и туризмот се секторите за кои се заинтересирани...

НАТО со предлог за посредување во турско-германскиот спор

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг предложи посредништво за договарање посета на германски пратеници кај германски војски...

Хан: Турската економија ќе биде загрозена доколку тензиите со ЕУ излезат од контрола

Европската Унија денеска ја предупреди Турција дека нејзината економија може да претрпи штета доколку растечките тензии со Унијата,...

Силен земјотрес на Егејот

Силен земјотес од 6,7 степени по Рихтер го погоди Егејското море во 1,31 часот по локално време. Двајца туристи од Турција и Шведска загинаа...

Путин ја укина забраната за вработување турски работници

Рускиот претседател Владимир Путин ја укина забраната за вработување на турски работници и работа на турските компании во Русија, соопшти...

Ќе ги урне ли Турција мостовите со САД?

По приемот во Белата куќа на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган од страна на американскиот претседател Доналд Трамп на 16 мај,...

Зборот „арена“ отстранет од имињата на сите стадиони во Турција

29Турската фудбалска федерација соопшти дека зборот „арена“ вчера бил отстранет од имињата на сите стадиони во земјата, јави агенцијата...

Турската полиција убила двајца припадници на ИД

Турските медиуми јавија дека турската полиција, наводно, убила двајца припадници на Исламската држава, при претрес на стан во Анкара. Се...

Турскиот весник „Созџу“ излезе со празни страници во знак на протест

Саботното издание на турскиот весник „Созџу“ излезе со празни страници во знак на протест против апсењето на неколкумина новинари...

Ердоган: Турција е принудена да „ползи“ пред вратите на ЕУ

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска при собирот на бизнис лидерите во Истанбул наведе дека Турција е принудена да „ползи“...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.