петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: уефа

Мурињо: Ќе се обидеме да победиме, но има разлика меѓу Лига Европа и Лигата на шампиони

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо првпат е во Македонија и се надева дека нашиот главен град ќе му донесе среќа да го освои...

Скопје подготвено за спектакл

Во пресрет на УЕФА Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, едни од најголемите фудбалски клубови во светот, Град Скопје...

Скопје подготвено за Супер купот на УЕФА

Во пресрет на УЕФА Супер купот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, едни од најголемите фудбалски клубови во светот, Град Скопје со...

Скопје подготвено за спектаклот

Град Скопје е целосно подготвен за Суперкупот на УЕФА. На националната арена на 8 август силите ќе ги одмерат Реал Мадрид и Манчестер...

Дисциплинска за ФК Вардар

УЕФА го даде Вардар на дисциплинска поради пропустите на мечот со Малме, одигран на стадионот „Младост“ во Струмица. Европската куќа...

УЕФА развоен турнир во Скопје: Македонија против Израел, Романија и Лихтенштајн

Фудбалската федерација на Македонија од 18 до 23 април е организатор на УЕФА развоен турнир за репрезентации до 16 години. Покрај нашата...

УЕФА ги казнува Динамо Киев и Бешикташ

Екипите на Динамо Киев и Бешикташ ги очекува санкции од Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради инцидентот во меѓусебен натпревар...

Чеферин нов претседател на УЕФА

Словенецот Александар Чеферин денеска е избран за нов претседател на Европската фудбалска унија (УЕФА) на Конгресот на оваа организација...

Зелено светло од УЕФА за регионалната „екс-ју“ фудбалска лига

Европската фудбалска унија (УЕФА) дала согласност од следната сезоната 2017/2018 година да стартува регионалната фудбалска лига, во која...

Ивана Пројковска дели правда на ЕП во Словачка

Најдобрата македонска судијка, Ивана Пројковска е избрана да биде еден од делителите на правдата на Европското првенство за жени...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.