петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: ФЕИТ

Бруцошка забава на ФЕИТ

Студентската организација Студентски парламент на Факултетот за електротехника и информациски технологии – Скопје (СПФЕИТ), по 16-ти...

Стипендии од енергетските компании за најдобрите студенти од ФЕИТ

Енергетските компании ЕЛЕМ, ЕВН Македонија и МЕПСО денеска им доделија стипендии на нови 14 најдобри студенти со завршена прва година...

Стипендии за 14 студенти од електроенергетските насоки на ФЕИТ

На Факултетот за електротехника и информациски технологии ФЕИТ, денеска ќе бидат доделени стипендии на студенти од прва година на електроенергетските...

ФЕИТ со воведен курс за програмирање-почнува [email protected] 2015

Институтот за компјутерски технологии и инженерство при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ), во соработка...

Голем интерес кај средношколците за ФЕИТ

Голем интерес за запишување нови студенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии во првиот уписен рок во академската...

Нови стипендии од ЕЛЕМ, МЕПСО и ЕВН за студенти од ФЕИТ

Четиринаесет студенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии добија стипендии од електро-енергетските компании...

Летна школа „Дизајн на вградливи микрокомпјутерски системи“

На Факултетот за електротехника и информациски технологии, денеска се одржува натпреварување на учесниците во Летната школа „Дизајн...

Промовирани нови инженери и магистри на ФЕИТ

Нови 275 инженери и 113 магистри, вчеравечер, промовираше Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ). На промоцијата,...

Младите да ја истражуваат 5G технологијата

Одржана работилница „FutureComNet“ по повод Светскиот ден на телекомуникациите На денешната работилница „FutureComNet 2015 година: традиција во...

Средношколците го посетија ФЕИТ

Факултетот за електротехника и информатички технологии, денеска, ги прими сите заинтересирани средношколци кои сакаат да студираат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.