четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: фенербахче

Познати термините за мечевите на Вардар и Шкендија

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги објави термините на три од четирите натпревари кои македонските претставници Вардар и Шкендија...

Прва титула европски шампион за Фенербахче

Кошаркарите на Фенербахче со убедливи 80:64 (26:18; 13:16; 21:14 и 20:16) го победија Олимпијакос во финалето од Евролигата и го освоија вредниот...

Фенербахче и ЦСКА Москва се пласираа на „фајнал-фор“ во Евролигата

Екипите на Фенербахче и на ЦСКА Москва се пласираа на завршниот „фајнал-фор“ турнир во кошаркарската Евролига. Двете екипи ги остварија...

Жалгирис – Фенербахче на отворањето на 24.коло во Евролигата

Со натпреварот во Каунас од 18 часот во кој Жалгирис го пречекува тимот на Фенербахче вечер ќе биде отворена 24-тата рунда во кошаркарската...

Победи за Реал Мадрид и Фенербахче во Евролигата

Екипите на Реал Мадрид и на Фенербахче остварија победи на синоќа одиграните дуели од 9. коло од кошаркарската Евролига и останаа...

Триумф на Макаби над Фенербахче во Евролигата

Кошаркарите на Макаби ја постигнаа третата победа во Евролигата откако синоќа на домашен терен го победија Фенербахче со 87:77, а за...

Дебакл на Фенербахче во Виторија

Европскиот вицешампионот во кошарка, тимот на Фенербахче за кој настапува македонскиот интернационалец Перо Антиќ, доживеа пораз со...

КК Работнички прослави 70 години постоење, Фенербахче ја збогати прославата

Кошаркарскиот клуб Работнички вечерва прослави 70 години постоење, а спектаклот во „ВИП Арената„ во СЦ „Јане Сандански“ со своето...

Фенербахче гостин на КК Работнички

По повод 70 години од постоењето на Кошаркарскиот клуб Работнички вечер во Скопје ќе гостува финалистот од Евролигата, турската екипа...

Антиќ со Фенербахче гостин на Работнички

Најуспешниот македонски кошаркар Перо Антиќ заедно со својата екипа Фенербахче ќе биде гостин на најтрофејниот македонски кошаркарски...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.