вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: фестивал

Документарен филм и африканска музика за крај на 16.ОФФест

Со музика од африканскиот континент вечер завршува годинашниот 16. Оффест. Во Дансинг салата на Младинскиот културен центар од 20.30 и...

Театар Комедија учествуваше на два фестивали во БиХ, освои две награди

Театар Комедија учествуваше на два интернационални фестивали во Босна и Херцеговина со две претстави од својот репертоар, „Име“...

Трет фестивал за музички документарци „Скопје Синема Сити“ од 15-ти до 19 јуни

Од 15-ти до 19 јуни во Кинотеката на Македонија ќе се одржува третиот Филмски фестивал за музички документарни филмови „Скопје Синема...

Почнува 19. Интернационален фестивал на монодрама „Битола 2017“

Во Битола вечер почнува 19. Интернационален фестивал на монодрама „Битола 2017“ на кој годинава за наградата „Гран при“ учествуваат...

Украл сто телефони на фестивал и сите биле импресионирани

Минатиот викенд во Калифорнија се одржа познатиот фестивал Коачела, а изчезнати телефони не се никаква новина. Со оглед на тоа дека...

Почнува Фестивалoт за слика и филм за деца и млади „Буф“

Во Кинотека на Мекедонија од денеска до 26 април ќе се одржува шестиот Фестивал за слика и филм за деца и млади „Буф“ Организатори...

Конкурс за четворица македонски претставници за фестивалот Џифони Експириенс

Фестивалот за млади Џифони Македонија распиша конкурс за избор на четири македонски претставници кои ќе присуствуваат на фестивалот...

„Борба за смрт“ на фестивал во Лос Анџелес

Краткометражниот филм „Борба за смрт“ на авторката Елеонора Венинова ќе учествува во официјална конкуренција на Фестивалот СЕЕ...

„Ослободување на Скопје” на филмски фестивал во Кливленд

Филмот „Ослободување на Скопје” во режија на Раде и Данило Шербеџија ќе биде дел од филмскиот фестивал во Кливленд, во САД, што се...

Четкар ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта

Џез-музичарот Владимир Василевски-Четкар денеска ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта, кој е меѓу најпознатите музички...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.