четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: филипини

Дутерте повторно болно ја боцка САД

Претседателот на Филипини, Родриго Дутерте, ја започна официјалната посета на Русија. Иако дипломатските врски се воспоставени пред...

Најмалку две лица повредени во силен земјотрес на Филипини

Земјотрес со јачина од 6,8 степени по Рихтеровата скала ги погоди Филипини, при што се повредени две лица и оштетени неколку згради. Филипинскиот...

Рибар спасен по 56 дена поминати на море

Рибарот од Филипини, Роналд Омонгос (21) е спасен во Папуа Нова Гвинеја, откако 56 дена минал на море, додека неговиот вујко починал, јавуваат...

Помалку пишувајте за убиства, тешко ми е да донесам туристи, порача филипинска министерка

Работата на министерката за туризам во земјата која јавно се фали за убиства на криминалците без судење не е лесна. Ванда Теро е на таа...

Властите на Филипини уапсија главен критичар на претседателот на државата

Филипинската опозициска сенаторка Лејла де Лима која е главен критичар на војната на филипинскиот претседател Родриго Дутерте против...

Филипини: Најмалку шестмина мртви во силен земјотрес на Филипините

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од 120 се повредени во силниот земјотрес кој го погоди островот Минданао, во јужниот дел на Филипини. Земјотресот...

Јапонија вети дека ќе инвестира 8,7 милијарди долари на Филипини

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе ја заврши дводневната посета на Филипини со ветување за инвестиции и доставување опрема за борба со тероризам,...

Масовно бегство од затвор на Филипините

Околу 160 лица избегале од затвор на Филипините по нападот од муслимански бунтовници врз објектот, кој се наоѓа во јужниот град Кидапаван. Ова...

Филипини најбрзорастечко големо стопанство во Азија

Филипини станаа најбрзорастечко големо стопанство во Азија во првите три месеци од мандатот на новиот претседател Родриго Дутерте. На...

Најмалку 10 лица загинаа при експлозија на бомба на Филипини

Најмалку 10 луѓе загинаа, а 60 се повредени во експлозија на пазар во филипинскиот град Давао. – Нејасна е причината за експлозијата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.