петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: финансии

Поплавените да ја пријават во МФ банката за исплата на авансната помош

Граѓаните од поплавените подрачја денеска и утре треба да ги пријавуваат во Министерството за финансии деловните банки во кои сакаат...

Живееме во најголемиот монетарен експеримент во историјата, тврди Ротшилд

Светот веќе неколку години живее во финансиски експеримент кој го вршат централните банки – лудо се печатат рекордни парични средства,...

Јавниот и државниот долг во вториот квартал намалени за над 50 милиони евра

За над 50 милиони евра се намалени државниот и јавниот долг во вториот квартал годинава. Согласно податоците кои ги објави Министерството...

Како вашите пари да работат за Вас, наместо Вие за пари?

Неспорен факт е дека сите сакаме повеќе пари. А во денешново динамично време, нараснатата интенција за самопромовирање, како и големата...

Системот стабилен и во време на политичка криза

Македонскиот финансиски систем е стабилен и отпорен на надворешните и на внатрешните потреси. Банките се ликвидни, солвентноста и капитализираноста...

Средба на претставници на финансиските институции: Македонскиот финансиски систем ја задржа стабилноста

Во Народната банка на Република Македонија денеска се одржа редовна средба на претставници од институциите надлежни за регулирање...

Миноски: Правното мислење за еврообврзницата потпишано денес согласно постапката

Министерот за финансии Кирил Миноски денеска на расправата за ребалансот на буџетот истакна дека правното мислење за еврообврзбницата,...

Инвеститорите не ја послушаа опозицијата – еврообврзницата издадена под добри услови

Денеска Македонија ја издаде еврообврзницата во вредност од 450 милиони евра по купонска каматна стапка од 5.625 % годишно и рочност од...

Македонија од денеска има пристап до 25 милиони евра од Светска банка

Министерството за финансии денеска информира дека Светска банка на Македонија и ги стави на располагање средствата од Проектот за...

Миноски: Опозицијата прави преседан со кој го нарушува финансискиот углед на Македонија

Процесот продолжува и понатаму, она што е негативно е дека на овој начин се прави еден преседан од страна на опозицијата со кој се нарушува...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.