петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: финансии

Бегалците ќе ја чинат Германија 94 милијарди евра до 2020 година

Германија ќе потроши близу 94 милијарди евра за потребите на бегалците во наредниве 5 години. Со овие средства треба да се покрија трошоците...

НБРМ: Монетарната поставеност соодветна, дополнителни промени не се потребни

Монетарната поставеност е соодветна и нема потреба од дополнителни промени, откако НБРМ донесе одлука за зголемување на каматната...

СБ: Остануваме стратешки партнер на Македонија

Светска банка (СБ) денеска во соопштение наведува дека ги продолжува своите активности во Македонија и дека заедно со земјата работи...

Ставрески за ТВ Нова: Вратите за финансирање од меѓународните институции ни се отворени!

Вратите на меѓународните финансиски инсутуции за Македонија не се затворени, иако некои медиуми тоа го тврдат, вели министерот за финансии,...

МФ: Државата ќе врати 2 милијарди денари повеќе во стопанството од предвиденото

Во однос на тврдењата на дополнителниот заменик министер за финансии, а во однос на точно информирање на јавноста : Министерството за...

Германија ќе покрие една седмина од договорот ЕУ – Турција

Германската влада ќе плати 428 милиони евра или една седмина од вкупната сума што Европската унија треба да и ја плати на Турција согласно...

МФ: Тврдењата на Ременски неточни- породилното и здравственото редовно се исплаќаат

Во однос на тврдењата од техничкиот министер за труд и социјала дека повеќе од месец дена не се исплаќаат налози за социјална помош...

Богатството има и мрачна страна

Парите и луксузот се нешто што го посакуваат голем број на луѓе, но постои и друга страна на богатството, онаа мрачната. Прашањето е “Вреди...

Големо предупредување: Не манипулирајте со валутите!

Светските финансиски лидери се заложија за силни напори при стимулирањето на тромата светска економија. Во заедничкото соопштение...

Ова се сите тајни за успех на Амишите – не е само штедењето!

До скоро многу затворенате заедница на Амишите во САД, ги открива тајните на бизнис успехот на своите припадници, кој далеку го надминува...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.